Drut nierdzewny do ramek 0.4mm 400g. Zobacz większe

Drut nierdzewny do ramek 0,4mm 400g

Nowy produkt

Drut nierdzewny do ramek 0,4mm 400g

Więcej szczegółów

37,60 zł brutto

Więcej informacji

Drut nierdzewny do ramek 0,4mm 400g. Drut nierdzewny wykonany ze stali kwasoodpornej.


Materiał z jakiego został wykonany ten drut do ramek, charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na korozję, co za tym idzie wytrzyma w ramce przez lata. Odporny jest również na pary kwasów organicznych które znajdują się w ulu podczas zabiegów przeciw warrozie.

Z doświadczenia we własnej pasiece dodać możemy, że podczas wtapiania węzy drut ze stali kwasoodpornej lepiej nagrzewa się niż drut ocynkowany, przez co wtapianie węzy odbywa się szybciej.


Mając w ramkach drut pszczelarski ze stali kwasoodpornej, możesz bez problemu zastosować go ponownie po uprzednim wytopieniu plastrów w topiarce parowej. Zaleca się po wytopie zdezynfekować ramki w roztworze sody kaustycznej. Tym przypadku drut do węzy ze stali kwasoodpornej będzie również lepszym wyborem niż drut ocynkowany, ponieważ jest on bardziej odporny na działanie sody kaustycznej niż pszczelarski drut ocynkowany.


Jeżeli myślisz o wytapianiu ramek metodą parową, zainwestuj w drut nierdzewny. Gwarantuję, że będzie służył Ci przez lata, ponieważ jest też mocniejszy niż drut ocynkowany